Nordic Open Masters 2011 in Copenhagen

Start list

Section I: Friday, 17:00
 
Event 1. 400m Free, Men
Claus Lerche Iversen, BIR-SIGMA DEN B04:04.80
Anders Haglund, TSK SWE F04:24.90
Peter Christensen, KSK DEN E04:32.56
Thomas Marker Jensen, USG DEN A-04:35.00
Roger Andrée, TSS SWE D04:39.94
Christian Petersen, Næstved IF DEN D04:40.00
Henrik Pedersen, USG DEN E04:41.13
Jens Bro Holmen, Aalborg Svømmeklub DEN F04:52.00
Thomas Hansen, Odense Svømme Klub DEN C05:00.00
Leif Götesson, ESC SWE E05:02.00
Lennart Fritzon, SK Triton SWE D05:02.48
Mattias Hemmendal, Ystads SS SWE B05:04.27
Anders M. Pedersen, Delta DEN F05:05.00
Robert Sam Berg, Nyköpings SS SWE C05:07.20
Mika Meller, TuUS FIN D05:12.82
Henrik Holmberg, Kungsbacka SS SWE D05:13.57
Kent Hamberg, Sim Team SWE H05:15.00
Peter Lundin, Kungsbacka SS SWE F05:18.59
Mats Örth, HS SWE G05:21.14
Jan Nielsen, Vordingborg DEN E05:25.00
Ebbe Rasmussen, USG DEN H05:28.00
Toivo Heikki Honkonen, S.C. Pingviinit FIN H05:30.00
Andrea Sironi, CILO ITA D05:30.00
Ulrik Schäfer, BIR-SIGMA DEN E05:30.00
Lars Hällgren, Skuru Idrottsklubb SWE E05:35.93
Peter Engström, Sim Team SWE G05:40.00
Erik Molander, Hellas SWE B05:40.01
Morten Schanke, Masør NOR G05:55.55
Eric Brandelius, VSS SWE H06:00.46
Luca Mancosu, CILO ITA E06:05.00
Lauri Malk, Cetus FIN J06:06.91
Finn Hyllested, Hermes DEN I06:11.69
Raimo Mauri Hiltunen, Poseidon FIN I06:12.00
Lars Aagaard, Opnør DEN E06:25.55
Anders Backlund, Kungsbacka SS SWE I06:32.77
Hasse Lindstrom, SK Neptun SWE J06:33.20
Otto Christensen, Vordingborg DEN J07:35.00
Markku Nousiainen, KeUi FIN G08:58.45
 
Event 2. 400m Free, Women
Louise Delani, Hermes DEN A04:30.12
Ann Sophie C. Lønnberg, USG DEN A04:37.00
Mette Friis-Olsen, USG DEN A04:46.00
Trine Salling Gudnitz, USG DEN A-04:50.00
Johanna Johansson, Täby Sim SWE B04:51.78
Rebecca Nilsen, LRK NOR A04:52.36
Susanne Metzsch, O.S.L.F. DEN D04:56.47
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-05:00.87
Trine Aa. Sekkesæter, ROMA NOR D05:10.02
Karin Elmberg, Kristianstads SLS SWE E05:12.00
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D05:26.17
Pia Vibe Petersen, Hermes DEN E05:35.20
Birgitta Appelfeldt Thylwe, Blå Sim&Ho SWE F05:39.04
Sari Eronen, Cetus FIN E05:44.20
Lea Bornstein, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN A-05:50.00
Sarah Buckley, Fjolnir ISL E05:55.54
Birgit Raagaard, Ringsted Svømme Klub DEN D05:57.39
Ulla Olin, USG DEN E05:59.99
Inger Linn Krogh Hansen, DSK NOR D06:00.01
Elisabeth Ketelsen, STT DEN I06:09.63
Helle Rasmussen, Vordingborg DEN F06:10.00
Hilde Margrethe Hjertnes, BOM NOR F06:24.00
Randi Larsen, DSK NOR I06:36.60
Maja Biering-Sørensen, USG DEN G06:50.00
Laura Cankar, Cetus FIN C06:53.42
Pirkko Helena Siikarla, PUS FIN I07:20.63
Bente Sørensen, KSL DEN HNT    
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL DNT    
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
Monica Ullmann, LSK NOR LNT    
 
Event 3. 50m Butterfly, Men
Christer Koch Kvam, ØESK NOR A-00:24.93
Dan Magnus Skibrek, ØESK NOR A-00:25.53
Ronnie Dalsgaard, USG DEN A00:25.63
Andreas Overbeck Petersen, USG DEN A00:26.20
Aleks Danmark, Aalborg Svømmeklub DEN B00:26.21
Vladimir Predkin, Neva Stars RUS D00:26.50
Anders Kilen, USG DEN C00:26.50
Jens Petter Loe, ØESK NOR A-00:26.84
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D00:26.95
Thomas Marker Jensen, USG DEN A-00:27.00
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D00:27.11
Kris Kristensen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:27.60
Tim Olsen, USG DEN A00:28.65
Martin F Carlsen, Hermes DEN D00:29.30
Lenny Persson, SK RAN SWE B00:29.36
Leonard Bielicz, Göteborg sim SWE H00:29.50
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E00:29.52
Erik Røbech, LRK NOR E00:29.79
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D00:29.87
Rune Solvang, USG DEN B00:29.95
Veijo Tolonen, Numkis FIN D00:29.96
Andreas Mortensen, BASK DEN A-00:29.99
Thomas Hansen, Odense Svømme Klub DEN C00:30.00
Lennart Marmetschke, KVIK DEN E00:30.00
Andreas Lidholm, TSS SWE C00:30.00
Karl Justh, Göteborg sim SWE F00:30.00
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C00:30.16
Anders Dalsgaard, BIR-SIGMA DEN D00:30.33
Ossi Ilveskoski, Cetus FIN C00:30.33
Weine Högberg, S77 Stenungsund SWE B00:30.40
Lars Hennert, SS04 SWE F00:30.46
Henrik Jeppesen, USG DEN E00:30.50
Johan Meurling, S77 Stenungsund SWE C00:30.53
Martin Andersen, Ringsted Svømme Klub DEN C00:30.58
Robert Ek, MKK SWE F00:31.05
Martti Laajus, SiWa FIN G00:31.21
Janne Forsberg, Hellas SWE C00:31.47
Søren Buhl, GSK DEN C00:31.50
Thomas Sønderskov, RgF Neptun DEN C00:31.89
Flemming Hermann, ASS DEN F00:32.00
Kaj Hansen, GSK DEN C00:32.00
Jens Sørensen, ASS DEN E00:32.00
Marko Lysmä, Cetus FIN E00:32.02
Lars J Christensen, BIR-SIGMA DEN F00:32.50
Michael Rasmussen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:32.50
Pontus Mark, MKK SWE B00:32.66
Jess Brink, GSK DEN E00:33.00
Lars Dam Jensen, Helsingør DEN C00:33.00
Jahn O. Ruud, AGF DEN E00:33.00
Bosse Ljungberg, Hellas SWE I00:33.50
Jens Kjærum, Roskilde DEN F00:33.50
Carsten Wangsmo, BOM NOR G00:33.80
Lars Aagaard, Opnør DEN E00:33.89
Ingmar Hedvall, Sim Team SWE F00:34.00
Igor Andreev, Neva Stars RUS I00:34.20
Kim Schilling Hansen, Hermes DEN E00:34.30
Bosse Fogelberg, Hellas SWE F00:34.51
Peter Engström, Sim Team SWE G00:35.10
Bjørn Von Ryberg, BIR-SIGMA DEN F00:35.20
Erik Molander, Hellas SWE B00:35.99
Eric Brandelius, VSS SWE H00:36.04
Jan Johansen, Hermes DEN J00:38.00
Lasse Ekdahl, VSS SWE G00:39.04
Matti Väätänen, Cetus FIN H00:54.63
Karl-Erik Malmberg, HU FIN I01:02.70
 
Event 4. 50m Butterfly, Women
Heidi Mikkelsen, Herning DEN A00:27.98
Anna Lohmann, MKK SWE C00:28.64
Linda Lund, KVIK DEN A00:29.00
Astrid Eliasen, USG DEN A00:29.81
Anna-Marie Christiansen, Hermes DEN A-00:30.00
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E00:30.27
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D00:30.29
Janne Urdal Thorstensen, Masør NOR E00:30.50
Maria Norberg, Kristianstads SLS SWE E00:30.61
Henriette S. Frederiksen, USG DEN A00:30.70
Sophia Skou, KVIK DEN C00:31.00
Louise Delani, Hermes DEN A00:31.05
Johanna Feldtman, MKK SWE D00:31.55
Mia Jonsson, Kristianstads SLS SWE C00:31.74
Louise Friis, AGF DEN B00:32.20
Ulrika Balslev, Varberg SWE E00:32.32
Caroline Suhr, BIR-SIGMA DEN D00:32.39
Anja Bøjesen, Næstved IF DEN A00:32.60
Kristina Vasiliauskaite, Gentofte SK DEN B00:32.62
Marja Haglund, Kungsbacka SS SWE D00:32.68
Tine Bengtsson, Växjö SS SWE C00:32.77
Ulrika Feldtman, MKK SWE D00:32.88
Frida Persson, SK RAN SWE A00:33.23
Madoka Christensen, Vordingborg DEN B00:33.32
Maria Rhodin, LSS SWE G00:33.40
Tine Carstensen, Næstved IF DEN E00:33.50
Sanne Juel, Næstved IF DEN E00:34.00
Sofia Borglin, MKK SWE B00:34.06
Annika Svanberg, S77 Stenungsund SWE E00:34.38
Hannah Gustafsson, MKK SWE A00:34.55
Anne Hinsch, Gentofte SK DEN A00:34.90
Tenna Olin, USG DEN A-00:34.99
Jenni Svensson, MKK SWE A00:35.00
Laura Vetter, HSG GER A-00:35.00
Amalie Esberg, ASS DEN A-00:35.00
Lise Føns, BASK DEN B00:36.00
Gina Berliner, Växjö SS SWE G00:36.44
Maria Lövberg, SK Triton SWE C00:37.23
Pia Alexandersen, BIR-SIGMA DEN C00:37.23
Pimmie Oesten, USG DEN A00:38.00
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B00:39.00
Mia Finnemann Schultz, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C00:39.41
Harriet Bure, Nautilus SWE I00:39.76
Sonja Haglund, Kungsbacka SS SWE E00:41.24
Kaarina Markkula, Cetus FIN G00:41.91
Jaana Lattunen, Cetus FIN C00:42.00
Lotta Örne, Kungsbacka SS SWE F00:42.86
Margareth Timossi, NKK SWE E00:45.00
Annie Metzsch, Odense Svømme Klub DEN I00:45.16
Heli Paalosalo, PUS FIN J00:49.28
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL D00:50.61
 
Event 5. 100m Breaststroke, Men
Steffen Skjødt, SSK DEN A-01:06.36
Ronnie Dalsgaard, USG DEN A01:06.41
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D01:07.05
Tim Olsen, USG DEN A01:10.83
Tor Arne Pedersen, IL Varg NOR E01:12.00
Christian A. Frederiksen, Næstved IF DEN B01:12.12
Janne Haapaniemi, KeUi FIN B01:12.45
Petter Koch, Modum NOR B01:12.96
Hans Palmqvist, Varberg SWE E01:13.03
Jan Boier, Hermes DEN A01:13.13
Bjorn Harald Olstad, LSvK NOR C01:14.03
Torbjorn Berger, MSK NOR F01:14.80
Mauri Samuel Kanto, Kaka FIN E01:14.90
Johan Bergendorff, USG DEN B01:15.00
Rasmus Fog Jørgensen, USG DEN B01:15.00
Ryan Provencher, Växjö SS SWE C01:15.20
Jan Johansson, Cetus FIN E01:15.52
Yngve Walle, LRK NOR C01:16.72
Peter Ahlgren, SK Triton SWE D01:16.98
Lennart Fritzon, SK Triton SWE D01:17.52
Tim Molbæk, BASK DEN D01:17.90
Lennart Marmetschke, KVIK DEN E01:18.00
John Erik Lindström, USA USA B01:19.43
Daniel Gertmo, S77 Stenungsund SWE C01:20.51
Lars Aagaard, Opnør DEN E01:21.32
Henrik Holmberg, Kungsbacka SS SWE D01:22.82
Flemming Nielsen, Hermes DEN G01:23.00
Jan Farving, AGF DEN D01:24.00
Morten Borup Harning, USG DEN E01:24.35
Alexander Kharchenko, Neva Stars RUS H01:24.37
Pertti Laaksonen, HU FIN I01:25.20
Gerhard Deneken, KSL DEN E01:25.34
Erik Andersen, Odense Svømme Klub DEN G01:30.00
Lars Backlund, Kungsbacka SS SWE H01:30.47
Ossi Vallemaa, Cetus FIN G01:32.00
Olle Burebo, Hellas SWE I01:32.21
Thomas Bruchhausen, Sim Team SWE E01:35.00
Henrik Green, AGF DEN D01:35.00
Gunnar Kaudern, SK RAN SWE I01:40.00
Erik Forslund, Hellas SWE J01:40.00
Hans Christian Blom, NESK NOR J01:40.91
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H01:45.10
Mogens Halby, Roskilde DEN I01:50.30
Erik Skjoldstrup, Ringsted Svømme Klub DEN I01:57.11
Weine Högberg, S77 Stenungsund SWE BNT    
 
Event 6. 100m Breaststroke, Women
Anna-Karin Lundin, KSS SWE C01:13.19
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D01:16.27
Henriette S. Frederiksen, USG DEN A01:18.70
Jenni Svensson, MKK SWE A01:19.29
Kate Sørensen, GSK DEN F01:19.50
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E01:19.95
Caroline Suhr, BIR-SIGMA DEN D01:20.42
Thea Sejr Hansen, USG DEN A01:21.00
Marina Perepelkina, Neva Stars RUS C01:22.25
Johanna Kara, Cetus FIN E01:22.48
Inger Linn Krogh Hansen, DSK NOR D01:23.97
Anette Als, AGF DEN A01:24.00
Pia Alexandersen, BIR-SIGMA DEN C01:26.62
Didde Haslund, ASS DEN A-01:27.00
Katarina Hallerstedt, S77 Stenungsund SWE E01:27.31
Maarit Nilsson, Sim Team SWE C01:27.68
Camilla Davidsson, SK Triton SWE D01:30.92
Katri Vuori, KeUi FIN D01:31.68
Mona Klöfver, Växjö SS SWE G01:32.00
Malin Gustafsson, Kungsbacka SS SWE D01:32.47
Susanne Hansen, Vordingborg DEN C01:33.00
Linda Björk Ólafsdóttir, SH ISL D01:37.17
Tine Broksø, Hermes DEN D01:38.00
Hanne Møller, Hermes DEN F01:41.00
Kirsi Uski-Aarnio, AUi FIN F01:41.58
Jette Lorich, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN H01:41.87
Dorette Wenzel, HSG GER A-01:45.00
Harriet Bure, Nautilus SWE I01:47.28
Galina Nilsson, TSS SWE F01:51.77
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B01:55.00
Winnie Grønbech, Hermes DEN G01:55.00
Kirsten Haugaard, KSL DEN E02:05.85
Annie Metzsch, Odense Svømme Klub DEN I02:08.10
Christina Madsen, Odense Svømme Klub DEN A02:15.16
Laila Larsen, Odense Svømme Klub DEN H02:22.63
Ulla Vallø, Hermes DEN L02:47.00
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
 
Event 7. 100m Backstroke, Men
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D00:59.34
Anders Borkmann, Aalborg Svømmeklub DEN B01:03.23
Bo Stenhuus, USG DEN C01:06.50
Pelle Ømark, Hermes DEN A01:07.87
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C01:07.96
Veijo Tolonen, Numkis FIN D01:09.59
Martin Andersen, Ringsted Svømme Klub DEN C01:11.68
Thomas G. Vestergaard, ASS DEN A-01:12.00
Juha Iivonen, LRU FIN F01:12.00
Flemming Hermann, ASS DEN F01:12.80
Jens Sørensen, ASS DEN E01:12.85
Karl Justh, Göteborg sim SWE F01:13.23
Martti Laajus, SiWa FIN G01:15.46
Robert Ek, MKK SWE F01:15.55
Ebbe Rasmussen, USG DEN H01:16.00
Jess Brink, GSK DEN E01:19.50
Peter Engström, Sim Team SWE G01:21.10
Yury Marenkov, KVSP - Lipetsk RUS I01:22.00
Jan Råsø Rasmussen, BASK DEN E01:22.00
Bo Toresäter, Elfsborg SWE I01:27.70
Jan Johansen, Hermes DEN J01:30.00
Erik Forslund, Hellas SWE J01:32.00
Raimo Mauri Hiltunen, Poseidon FIN I01:34.58
Steen Elborne, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN F01:34.88
Seppo Juhani Hytönen, Swimming FIN G01:38.05
Lasse Ekdahl, VSS SWE G01:38.50
Erik Skjoldstrup, Ringsted Svømme Klub DEN I01:44.84
Kai Christiansen, Vordingborg DEN K01:50.00
Markku Nousiainen, KeUi FIN G02:33.41
 
Event 8. 100m Backstroke, Women
Astrid Eliasen, USG DEN A01:07.74
Anna-Marie Christiansen, Hermes DEN A-01:10.00
Linda Lund, KVIK DEN A01:10.00
Cecilia Kentell, MKK SWE C01:11.18
Anette Philipsson, Linköpings Allmänna SS SWE E01:13.15
Nina Jørgensen, Gentofte SK DEN A01:15.00
Johanna Kara, Cetus FIN E01:16.03
Maria Rosander, Växjö SS SWE D01:18.47
Sanne Juel, Næstved IF DEN E01:20.00
Trine Jensen, SSK DEN B01:20.14
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D01:20.21
Christine Elingfors, Växjö SS SWE D01:20.27
Laura Vetter, HSG GER A-01:22.00
Margit Ohlsson, Polisens IF SWE I01:23.10
Hanne Gosvig Ladegaard, Hørsholm DEN D01:37.00
Taina Tuulikki Miekka, PUS FIN F01:41.83
Bente Sørensen, KSL DEN H01:43.22
Kirsti Kanerva, PUS FIN G01:44.91
Helle Rasmussen, Vordingborg DEN F01:45.00
Grethe Bendtsen, STT DEN L01:54.00
Maj-Britt Møller, USG DEN H01:59.50
 
Event 9. 200m Free, Men
Christer Koch Kvam, ØESK NOR A-01:52.57
Jacob Lercke Skytte, BIR-SIGMA DEN A01:56.48
Dan Magnus Skibrek, ØESK NOR A-02:00.20
Anders Haglund, TSK SWE F02:03.00
Lenny Persson, SK RAN SWE B02:04.50
Peter Christensen, KSK DEN E02:07.92
Thomas Marker Jensen, USG DEN A-02:08.00
Roger Andrée, TSS SWE D02:09.12
Thomas Hansen, Odense Svømme Klub DEN C02:10.00
Torben Børsting, Vejen DEN D02:10.00
Christian Petersen, Næstved IF DEN D02:10.00
Jonas Hallgren, USS SWE E02:11.00
Jan Johansson, Cetus FIN E02:13.47
Bo Stenhuus, USG DEN C02:14.60
Jens Bro Holmen, Aalborg Svømmeklub DEN F02:15.00
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C02:17.04
Rune Solvang, USG DEN B02:17.56
Mattias Hemmendal, Ystads SS SWE B02:19.54
Ossi Ilveskoski, Cetus FIN C02:20.00
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E02:21.14
Ahti Uusivuori, Cetus FIN F02:22.12
Robert Sam Berg, Nyköpings SS SWE C02:23.17
Tomas Hägg, Skuru Idrottsklubb SWE E02:24.26
Mika Meller, TuUS FIN D02:24.65
Bo Hyllested, Hermes DEN H02:25.00
Peter Lundin, Kungsbacka SS SWE F02:25.09
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D02:27.00
Jörgen Tisell, SS04 SWE F02:27.49
Leif Götesson, ESC SWE E02:28.00
Ulf Gabrielsson, SS04 SWE H02:28.69
Mauri Samuel Kanto, Kaka FIN E02:29.98
Kent Hamberg, Sim Team SWE H02:30.00
Ulrik Schäfer, BIR-SIGMA DEN E02:30.00
Toivo Heikki Honkonen, S.C. Pingviinit FIN H02:30.00
Frank Carstensen, Masør NOR G02:31.51
Jan Nielsen, Vordingborg DEN E02:32.00
Marko Lysmä, Cetus FIN E02:33.44
Erik Molander, Hellas SWE B02:35.00
Søren Buhl, GSK DEN C02:36.00
Seppo Juhani Hytönen, Swimming FIN G02:38.50
Oleg Petkau, Neva Stars RUS H02:38.62
Bosse Ljungberg, Hellas SWE I02:39.32
Andrea Sironi, CILO ITA D02:40.00
Lars Hällgren, Skuru Idrottsklubb SWE E02:41.03
John Erik Lindström, USA USA B02:45.41
Lauri Malk, Cetus FIN J02:49.03
Luca Mancosu, CILO ITA E02:50.00
Lars Aagaard, Opnør DEN E02:50.65
Hasse Lindstrom, SK Neptun SWE J02:56.40
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H02:59.20
Karl-Erik Malmberg, HU FIN I03:34.87
Otto Christensen, Vordingborg DEN J03:50.00
Markku Nousiainen, KeUi FIN G04:23.52
 
Event 10. 200m Free, Women
Louise Delani, Hermes DEN A02:08.18
Heidi Mikkelsen, Herning DEN A02:11.77
Anne Dalgaard, AGF DEN B02:12.00
Mette Friis-Olsen, USG DEN A02:14.00
Anja Bøjesen, Næstved IF DEN A02:14.14
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D02:16.44
Susanne Metzsch, O.S.L.F. DEN D02:17.10
Trine Salling Gudnitz, USG DEN A-02:20.00
Rebecca Nilsen, LRK NOR A02:20.89
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-02:22.74
Anna Lohmann, MKK SWE C02:22.80
Thea Sejr Hansen, USG DEN A02:23.00
Johanna Johansson, Täby Sim SWE B02:23.48
Bente Holm Gottlieb, Hørsholm DEN E02:24.00
Henriette S. Jørgensen, AGF DEN A-02:25.00
Maria Norberg, Kristianstads SLS SWE E02:25.00
Heidi L. Thranum, Aalborg Svømmeklub DEN A-02:25.00
Louise Buhl Borg, USG DEN A-02:28.00
Lærke Dideriksen, Farum DEN A02:28.00
Sidsel Homann, ASS DEN B02:30.00
Aino Slej, ASS DEN E02:30.00
Tine Carstensen, Næstved IF DEN E02:30.50
Karin Elmberg, Kristianstads SLS SWE E02:33.00
Birgitta Appelfeldt Thylwe, Blå Sim&Ho SWE F02:39.67
Tenna Olin, USG DEN A-02:39.99
Stine Lyngby, BIR-SIGMA DEN A02:46.50
Pia Vibe Petersen, Hermes DEN E02:50.00
Birgit Raagaard, Ringsted Svømme Klub DEN D02:50.00
Elisabeth Ketelsen, STT DEN I02:50.36
Lea Bornstein, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN A-02:55.00
Sonja Haglund, Kungsbacka SS SWE E02:55.41
Jaana Lattunen, Cetus FIN C03:00.00
Kaarina Markkula, Cetus FIN G03:03.69
Randi Larsen, DSK NOR I03:08.40
Hilde Margrethe Hjertnes, BOM NOR F03:10.00
Else Møller, Hermes DEN F03:14.00
Maja Biering-Sørensen, USG DEN G03:15.00
Lotta Örne, Kungsbacka SS SWE F03:17.23
Margareth Timossi, NKK SWE E03:18.00
Pirkko Helena Siikarla, PUS FIN I03:24.57
Heli Paalosalo, PUS FIN J03:39.08
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL DNT    
Monica Ullmann, LSK NOR LNT    
Sarah Buckley, Fjolnir ISL ENT    
 
Section II: Saturday, 09:00
 
Event 11. 4x50m Free, Men
USG Race Club, USG## DEN B01:34.00
Aalborg Masters A, Aalborg Svømmeklub## DEN A01:41.00
ASS Teletubbies, ASS## DEN A-01:44.00
MKK B, MKK## SWE B01:45.54
SS04, SS04## SWE D01:49.00
USG mænd D, USG## DEN D01:50.00
Bask C, BASK## DEN C01:53.00
Agf 11 B, AGF## DEN B01:53.00
SK Triton Lag 1, SK Triton## SWE C01:54.32
Fri Herrer I Birkerød, BIR-SIGMA## DEN B01:55.50
USG mænd C, USG## DEN C01:57.00
Sim Team Engelholm, Sim Team## SWE C01:58.00
Herrer 160+ Gi40hermes, Hermes## DEN C02:00.00
Helsingør Dude's, Helsingør## DEN B02:00.00
Agf 11 D, AGF## DEN D02:04.00
Herr Kungsbacka SS, Kungsbacka SS## SWE D02:05.12
Hellas, Hellas## SWE E02:10.01
Fri Herrer 2 Birkerød, BIR-SIGMA## DEN D02:20.00
Cetus D, Cetus## FIN DNT    
 
Event 12. 4x50m Free, Women
MKK B 1, MKK## SWE B01:55.00
KSLS, Kristianstads SLS## SWE B01:56.26
USG kvinder A, USG## DEN A02:00.00
Næstved Women Power, Næstved IF## DEN C02:01.76
Agf 12 B, AGF## DEN B02:04.00
USG tøser, USG## DEN A-02:06.00
MKK B 2, MKK## SWE B02:07.55
Helsingør Chicks, Helsingør## DEN C02:10.00
PUS, PUS## FIN E02:36.12
Damer 240+ Gi40hermes, Hermes## DEN E03:10.00
Osk Damerne Gruppe E, Odense Svømme Klub## DEN E04:00.00
Cetus C, Cetus## FIN CNT    
Ksl Damer 1, KSL## DEN CNT    
 
Event 13. 100m Free, Men
Christer Koch Kvam, ØESK NOR A-00:50.86
Claus Lerche Iversen, BIR-SIGMA DEN B00:51.31
Andreas Overbeck Petersen, USG DEN A00:52.50
Dan Magnus Skibrek, ØESK NOR A-00:53.42
Aleks Danmark, Aalborg Svømmeklub DEN B00:54.31
Jens Petter Loe, ØESK NOR A-00:54.75
Jonas Korsholt, ASS DEN A-00:55.24
Johan Bergendorff, USG DEN B00:55.90
Anders Haglund, TSK SWE F00:56.00
Henrik Jangvall, MKK SWE E00:56.19
Göran Eriksson, SK Triton SWE A00:56.28
Peter Christensen, KSK DEN E00:56.86
Tim Olsen, USG DEN A00:57.27
Torben Børsting, Vejen DEN D00:57.50
Lenny Persson, SK RAN SWE B00:57.67
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C00:57.95
Weine Högberg, S77 Stenungsund SWE B00:58.17
Konstantin Bublikov, Neva Stars RUS F00:58.57
Martin F Carlsen, Hermes DEN D00:58.80
Hans Palmqvist, Varberg SWE E00:58.96
Morten Hinnerup, USG DEN B00:59.20
Roger Andrée, TSS SWE D00:59.31
Jesper Lindstrøm Nielsen, ASS DEN A-00:59.50
Martin Hansen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:59.50
Niels Jessen-Hansen, ASS DEN A-00:59.90
Thomas Hansen, Odense Svømme Klub DEN C01:00.00
Frederik Bille, BASK DEN C01:00.00
Johan Meurling, S77 Stenungsund SWE C01:00.12
Pontus Mark, MKK SWE B01:00.16
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D01:00.57
Jannick Ajslev, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C01:01.00
Juha Iivonen, LRU FIN F01:01.00
Michael Schacht, Hørsholm DEN D01:01.00
Jens Bro Holmen, Aalborg Svømmeklub DEN F01:01.00
Leonard Bielicz, Göteborg sim SWE H01:01.00
Mika Meller, TuUS FIN D01:01.72
Jens Aage Pedersen, BASK DEN D01:02.00
John Erik Lindström, USA USA B01:02.13
Martin Andersen, Ringsted Svømme Klub DEN C01:02.16
Peter Lundin, Kungsbacka SS SWE F01:02.40
Tomas Hägg, Skuru Idrottsklubb SWE E01:02.67
Ossi Ilveskoski, Cetus FIN C01:02.95
Caspar Anker Storr, AGF DEN A01:03.00
Jens Sørensen, ASS DEN E01:03.50
Jörgen Tisell, SS04 SWE F01:03.98
Kristian Nissen, KVIK DEN B01:04.00
Mauri Samuel Kanto, Kaka FIN E01:04.14
Ahti Uusivuori, Cetus FIN F01:04.41
Bjarke Dalslet, USG DEN B01:04.60
Ulf Gabrielsson, SS04 SWE H01:04.62
Robert Sam Berg, Nyköpings SS SWE C01:04.78
Peter Conrad Holgersen, BASK DEN D01:05.00
Erik Molander, Hellas SWE B01:05.03
Marko Lysmä, Cetus FIN E01:05.07
Mads Gjerløv, BIR-SIGMA DEN C01:05.15
Kaj Hansen, GSK DEN C01:06.00
Frank Carstensen, Masør NOR G01:06.09
Bosse Fogelberg, Hellas SWE F01:06.53
Kent Hamberg, Sim Team SWE H01:07.00
Niclas Renman, Kungsbacka SS SWE E01:07.18
Ulrik Schäfer, BIR-SIGMA DEN E01:08.00
Oleg Petkau, Neva Stars RUS H01:08.27
Bosse Ljungberg, Hellas SWE I01:08.50
Martti Laajus, SiWa FIN G01:08.77
Seppo Juhani Hytönen, Swimming FIN G01:09.30
Olav Ryan, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN H01:09.43
Gerhard Deneken, KSL DEN E01:10.00
Martin Pock, USG DEN D01:10.00
Thomas Græbe, Helsingør DEN C01:10.00
Andrea Sironi, CILO ITA D01:10.00
Jens Halgreen, Ringsted Svømme Klub DEN G01:10.35
Karsten Taylor, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C01:12.00
Finn Bækgaard, STT DEN G01:12.10
Lars Peder Haahr, BIR-SIGMA DEN F01:12.50
Henrik Green, AGF DEN D01:13.00
Bo Toresäter, Elfsborg SWE I01:14.41
Luca Mancosu, CILO ITA E01:15.00
Lasse Ekdahl, VSS SWE G01:15.03
Eric Brandelius, VSS SWE H01:15.61
Lauri Malk, Cetus FIN J01:15.68
Jan Andersen, BIR-SIGMA DEN E01:17.30
Hasse Lindstrom, SK Neptun SWE J01:18.90
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H01:19.00
Jens Kjærum, Roskilde DEN F01:19.00
Matthew Blurton, AGF DEN E01:20.00
Jørn Lorich, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN I01:20.00
Karl-Erik Malmberg, HU FIN I01:34.68
Otto Christensen, Vordingborg DEN J01:37.00
Markku Nousiainen, KeUi FIN G01:42.06
Matti Väätänen, Cetus FIN H01:42.88
Allan Andersson, SK RAN SWE L01:54.50
 
Event 14. 100m Free, Women
Heidi Mikkelsen, Herning DEN A00:58.97
Louise Delani, Hermes DEN A00:59.51
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D01:00.74
Mette Friis-Olsen, USG DEN A01:01.00
Anette Philipsson, Linköpings Allmänna SS SWE E01:02.15
Susanne Metzsch, O.S.L.F. DEN D01:02.61
Johanna Feldtman, MKK SWE D01:03.22
Mia Jonsson, Kristianstads SLS SWE C01:03.76
Trine Aa. Sekkesæter, ROMA NOR D01:04.03
Nina Jørgensen, Gentofte SK DEN A01:05.00
Ulrika Feldtman, MKK SWE D01:05.66
Tine Carstensen, Næstved IF DEN E01:06.05
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-01:06.63
Gudrun Ildstad, TS&LK NOR A-01:07.34
Madoka Christensen, Vordingborg DEN B01:07.50
Henriette S. Jørgensen, AGF DEN A-01:08.00
Rebecca Nilsen, LRK NOR A01:08.34
Aino Slej, ASS DEN E01:09.00
Sidsel Homann, ASS DEN B01:09.00
Karin Elmberg, Kristianstads SLS SWE E01:09.00
Tenna Olin, USG DEN A-01:10.00
Maria Rosander, Växjö SS SWE D01:10.09
Bente Holm Gottlieb, Hørsholm DEN E01:10.11
Rita Hauge, AGF DEN E01:10.20
Christine Elingfors, Växjö SS SWE D01:10.25
Ulrika Balslev, Varberg SWE E01:10.80
Katri Vuori, KeUi FIN D01:11.09
Sari Eronen, Cetus FIN E01:11.42
Lea Lorentzen, USG DEN A-01:12.00
Pia Vibe Petersen, Hermes DEN E01:12.20
Michelle Kjærsgaard, Næstved IF DEN D01:13.73
Birgitta Appelfeldt Thylwe, Blå Sim&Ho SWE F01:14.18
Gina Berliner, Växjö SS SWE G01:14.87
Tine Ottosen, Helsingør DEN E01:15.00
Elisabeth Ketelsen, STT DEN I01:15.29
Karin Bergh, Landskrona SWE E01:15.38
Laura Vetter, HSG GER A-01:16.00
Minna Aalto, Cetus FIN B01:17.86
Sarah Buckley, Fjolnir ISL E01:18.28
Hanne Klausen, KSL DEN F01:19.27
Lene Dyrbak, Ringsted Svømme Klub DEN D01:20.00
Connie Wiuff, KSL DEN C01:20.00
Laura Cankar, Cetus FIN C01:20.00
Inger Riber, Helsingør DEN E01:21.00
Pernille Bruun, Helsingør DEN E01:21.00
Camilla Kerrn, Helsingør DEN D01:21.00
Maja Biering-Sørensen, USG DEN G01:22.00
Randi Larsen, DSK NOR I01:24.20
Else Møller, Hermes DEN F01:26.70
Margareth Timossi, NKK SWE E01:30.00
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL D01:30.81
Karin Stenström, Sim Team SWE H01:32.30
Pirkko Helena Siikarla, PUS FIN I01:35.54
Bente Sørensen, KSL DEN H01:36.51
Maj-Britt Møller, USG DEN H01:45.10
Grethe Vang Nielsen, Odense Svømme Klub DEN H01:58.24
Annelise Madsen, Odense Svømme Klub DEN I02:12.59
Monica Ullmann, LSK NOR L02:26.16
 
Event 15. 100m Butterfly, Men
Ronnie Dalsgaard, USG DEN A00:56.41
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D00:59.37
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D00:59.64
Kris Kristensen, Aalborg Svømmeklub DEN A01:01.10
Janne Haapaniemi, KeUi FIN B01:03.79
Hans Martin Johansen, Helsingør DEN B01:04.00
Jonas Hallgren, USS SWE E01:04.62
Göran Eriksson, SK Triton SWE A01:05.23
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E01:05.46
Henrik Egekvist, AGF DEN D01:06.20
Rune Solvang, USG DEN B01:06.45
Leonard Bielicz, Göteborg sim SWE H01:08.00
Flemming Hermann, ASS DEN F01:09.50
Christian Petersen, Næstved IF DEN D01:09.99
Ingmar Hedvall, Sim Team SWE F01:13.00
Mika Meller, TuUS FIN D01:14.29
Stig Nielsen, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN E01:15.00
Eddy Krage, Helsingør DEN D01:16.00
Lars Dam Jensen, Helsingør DEN C01:16.00
Janne Forsberg, Hellas SWE C01:18.25
Marko Lysmä, Cetus FIN E01:20.00
Kim Schilling Hansen, Hermes DEN E01:23.30
Igor Andreev, Neva Stars RUS I01:23.50
Toivo Heikki Honkonen, S.C. Pingviinit FIN H01:25.00
Eric Brandelius, VSS SWE H01:26.47
Lauri Malk, Cetus FIN J01:28.85
 
Event 16. 100m Butterfly, Women
Heidi Mikkelsen, Herning DEN A01:04.30
Anna Lohmann, MKK SWE C01:05.76
Anna-Marie Christiansen, Hermes DEN A-01:08.00
Sophia Skou, KVIK DEN C01:08.00
Louise Delani, Hermes DEN A01:08.48
Janne Urdal Thorstensen, Masør NOR E01:09.00
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E01:09.40
Frida Persson, SK RAN SWE A01:09.56
Inger Linn Krogh Hansen, DSK NOR D01:13.82
Louise Friis, AGF DEN B01:14.00
Trine Salling Gudnitz, USG DEN A-01:15.00
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D01:18.40
Maria Rhodin, LSS SWE G01:23.10
Harriet Bure, Nautilus SWE I01:37.04
Annie Metzsch, Odense Svømme Klub DEN I01:51.04
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
 
Event 17. 50m Breaststroke, Men
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D00:29.95
Ronnie Dalsgaard, USG DEN A00:30.21
Jon Kærsgaard, SSK DEN A00:30.31
Tor Arne Pedersen, IL Varg NOR E00:31.60
Janne Haapaniemi, KeUi FIN B00:31.85
Christian A. Frederiksen, Næstved IF DEN B00:32.12
Bjorn Harald Olstad, LSvK NOR C00:32.35
Petter Koch, Modum NOR B00:32.36
Tim Olsen, USG DEN A00:32.73
Aleks Danmark, Aalborg Svømmeklub DEN B00:32.80
Lars Hennert, SS04 SWE F00:33.46
Torbjorn Berger, MSK NOR F00:33.62
Niels Jessen-Hansen, ASS DEN A-00:34.00
Ryan Provencher, Växjö SS SWE C00:34.16
Rasmus Fog Jørgensen, USG DEN B00:34.33
Jan Boier, Hermes DEN A00:34.34
Yngve Walle, LRK NOR C00:34.47
John Erik Lindström, USA USA B00:34.73
Mauri Samuel Kanto, Kaka FIN E00:34.85
Tim Molbæk, BASK DEN D00:34.90
Peter Ahlgren, SK Triton SWE D00:35.18
Thomas G. Vestergaard, ASS DEN A-00:35.60
Henrik Fjeldbo Hartmeier, AGF DEN D00:35.70
Thomas Sønderskov, RgF Neptun DEN C00:35.74
Hans Palmqvist, Varberg SWE E00:35.92
Jan Farving, AGF DEN D00:36.00
Dan Liljeroth, SK Triton SWE F00:36.00
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D00:36.12
Daniel Gertmo, S77 Stenungsund SWE C00:36.16
Kristian Nissen, KVIK DEN B00:36.40
Daniel Söderström, Kungsbacka SS SWE C00:36.50
Mika Meller, TuUS FIN D00:36.69
Henrik Holmberg, Kungsbacka SS SWE D00:36.78
Lars Aagaard, Opnør DEN E00:37.11
Stefan Andersson, Blå Sim&Ho SWE G00:37.60
Lars Backlund, Kungsbacka SS SWE H00:37.60
Svein Erik Nymo, Oslo Idrettslag NOR F00:37.70
Jens Halgreen, Ringsted Svømme Klub DEN G00:38.65
Flemming Nielsen, Hermes DEN G00:39.00
Yury Marenkov, KVSP - Lipetsk RUS I00:39.00
Thomas Bruchhausen, Sim Team SWE E00:39.00
Gerhard Deneken, KSL DEN E00:39.00
Morten Borup Harning, USG DEN E00:39.15
Pertti Laaksonen, HU FIN I00:39.16
Lars Hällgren, Skuru Idrottsklubb SWE E00:39.79
Olle Burebo, Hellas SWE I00:40.23
Harald Hannerz, BASK DEN F00:41.00
Erik Andersen, Odense Svømme Klub DEN G00:41.30
Ossi Vallemaa, Cetus FIN G00:42.00
Anders Backlund, Kungsbacka SS SWE I00:42.02
Joakim Olofsson, Sim Team SWE D00:42.80
Gunnar Kaudern, SK RAN SWE I00:43.20
Erik Forslund, Hellas SWE J00:44.02
Torsten Christensen, STT DEN G00:45.00
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H00:45.10
Erik Skjoldstrup, Ringsted Svømme Klub DEN I00:45.54
Erik Pock, Vordingborg DEN K00:46.00
Lennart Brock, SK RAN SWE K00:46.00
Mogens Halby, Roskilde DEN I00:48.60
 
Event 18. 50m Breaststroke, Women
Anna-Karin Lundin, KSS SWE C00:32.89
Henriette S. Frederiksen, USG DEN A00:35.60
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D00:35.73
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E00:35.92
Malin Svensson, Kristianstads SLS SWE A00:36.20
Caroline Suhr, BIR-SIGMA DEN D00:36.73
Marina Perepelkina, Neva Stars RUS C00:37.11
Jenni Svensson, MKK SWE A00:37.29
Johanna Kara, Cetus FIN E00:37.42
Thea Sejr Hansen, USG DEN A00:37.50
Kate Sørensen, GSK DEN F00:37.50
Inger Linn Krogh Hansen, DSK NOR D00:37.97
Pia Alexandersen, BIR-SIGMA DEN C00:38.91
Anette Als, AGF DEN A00:39.00
Maarit Nilsson, Sim Team SWE C00:39.21
Violetta Shaboltas, Neva Stars RUS D00:39.95
Katarina Hallerstedt, S77 Stenungsund SWE E00:40.01
Sylvia Yang, USG DEN A00:41.00
Katri Vuori, KeUi FIN D00:42.08
Mona Klöfver, Växjö SS SWE G00:42.30
Susanne Hansen, Vordingborg DEN C00:42.50
Tenna Olin, USG DEN A-00:42.56
Marie Dahlbom, Blå Sim&Ho SWE E00:42.87
Malin Gustafsson, Kungsbacka SS SWE D00:42.89
Dorette Wenzel, HSG GER A-00:43.00
Mia Finnemann Schultz, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C00:44.00
Hanne Møller, Hermes DEN F00:44.20
Linda Björk Ólafsdóttir, SH ISL D00:44.41
Jette Lorich, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN H00:44.97
Jaana Lattunen, Cetus FIN C00:46.00
Kirsi Uski-Aarnio, AUi FIN F00:46.39
Harriet Bure, Nautilus SWE I00:46.73
Kaarina Markkula, Cetus FIN G00:47.06
Laura Cankar, Cetus FIN C00:48.00
Kirsti Kanerva, PUS FIN G00:48.71
Galina Nilsson, TSS SWE F00:49.19
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B00:50.00
Lea Bornstein, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN A-00:50.00
Tanja Rosenberg Nielsen, USG DEN A-00:50.68
Winnie Grønbech, Hermes DEN G00:53.00
Grethe Vang Nielsen, Odense Svømme Klub DEN H01:00.17
Laila Larsen, Odense Svømme Klub DEN H01:01.34
Annelise Madsen, Odense Svømme Klub DEN I01:05.00
Christina Madsen, Odense Svømme Klub DEN A01:10.36
Lis Knutzen, Gentofte SK DEN N01:14.50
Monica Ullmann, LSK NOR L01:15.00
Ulla Vallø, Hermes DEN L01:19.00
Sarah Buckley, Fjolnir ISL ENT    
Kirsten Haugaard, KSL DEN ENT    
 
Event 19. 100m Medley, Men
Jacob Lercke Skytte, BIR-SIGMA DEN A00:58.59
Christer Koch Kvam, ØESK NOR A-00:59.81
Hasse Nilsson, SK Laxen SWE D01:00.34
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D01:01.48
Anders Kilen, USG DEN C01:02.00
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D01:02.45
Steffen Skjødt, SSK DEN A-01:02.77
Janne Haapaniemi, KeUi FIN B01:03.10
Thomas Ibsen Nielsen, MKK SWE A01:03.22
Dan Magnus Skibrek, ØESK NOR A-01:03.48
Jon Kærsgaard, SSK DEN A01:03.69
Kristian Qvistgaard, Aalborg Svømmeklub DEN A01:05.00
Henrik Cleverdal, HS SWE C01:05.90
Tor Arne Pedersen, IL Varg NOR E01:06.00
Jan Boier, Hermes DEN A01:06.06
Tim Olsen, USG DEN A01:06.14
Henrik Pedersen, USG DEN E01:06.21
Dennis Graversen, USG DEN A01:06.86
Jan Johansson, Cetus FIN E01:06.94
Pelle Ømark, Hermes DEN A01:07.53
Hans Palmqvist, Varberg SWE E01:07.64
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C01:08.56
Lennart Fritzon, SK Triton SWE D01:08.98
Lennart Marmetschke, KVIK DEN E01:09.00
Henrik Fjeldbo Hartmeier, AGF DEN D01:09.35
Torben Børsting, Vejen DEN D01:10.00
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E01:10.27
Richard Gimsér, Ystads SS SWE D01:10.37
Martin Andersen, Ringsted Svømme Klub DEN C01:10.40
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D01:10.45
Petter Koch, Modum NOR B01:11.20
Ryan Provencher, Växjö SS SWE C01:11.82
Juha Iivonen, LRU FIN F01:12.00
Leonard Bielicz, Göteborg sim SWE H01:12.00
Johan Meurling, S77 Stenungsund SWE C01:12.09
Bjorn Harald Olstad, LSvK NOR C01:12.12
Anders Dalsgaard, BIR-SIGMA DEN D01:12.50
Martti Laajus, SiWa FIN G01:12.95
Flemming Hermann, ASS DEN F01:13.00
Peter Ahlgren, SK Triton SWE D01:13.17
Ossi Ilveskoski, Cetus FIN C01:13.72
Bo Hyllested, Hermes DEN H01:14.00
Mattias Hemmendal, Ystads SS SWE B01:14.21
John Erik Lindström, USA USA B01:14.99
Tomas Hägg, Skuru Idrottsklubb SWE E01:15.68
Ulrik Schäfer, BIR-SIGMA DEN E01:16.00
Joakim Olofsson, Sim Team SWE D01:16.50
Stefan Andersson, Blå Sim&Ho SWE G01:17.43
Alexander Kharchenko, Neva Stars RUS H01:17.55
Dan Liljeroth, SK Triton SWE F01:18.00
Morten Borup Harning, USG DEN E01:18.93
Daniel Söderström, Kungsbacka SS SWE C01:19.40
Kent Hamberg, Sim Team SWE H01:20.00
Peter Engström, Sim Team SWE G01:20.10
Lars Aagaard, Opnør DEN E01:20.14
Olav Ryan, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN H01:21.98
Henrik Green, AGF DEN D01:22.00
Bosse Ljungberg, Hellas SWE I01:22.40
Lars J Christensen, BIR-SIGMA DEN F01:22.52
Bosse Fogelberg, Hellas SWE F01:23.15
Finn Bækgaard, STT DEN G01:24.20
Bjørn Von Ryberg, BIR-SIGMA DEN F01:24.59
Steen Hasselbalch, Hørsholm DEN D01:25.00
Karsten Taylor, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C01:26.50
Thomas Græbe, Helsingør DEN C01:30.00
Jan Johansen, Hermes DEN J01:30.00
Lasse Ekdahl, VSS SWE G01:31.70
Erik Forslund, Hellas SWE J01:32.21
Anders Thule, Hørsholm DEN E01:32.80
Steen Elborne, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN F01:33.78
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H01:34.50
Hasse Lindstrom, SK Neptun SWE J01:41.17
Harald Hannerz, BASK DEN F01:42.00
Roland Hellborg, SK RAN SWE I01:50.00
Weine Högberg, S77 Stenungsund SWE BNT    
 
Event 20. 100m Medley, Women
Heidi Mikkelsen, Herning DEN A01:07.01
Anne Dalgaard, AGF DEN B01:08.00
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D01:09.01
Anna Lohmann, MKK SWE C01:10.80
Cecilia Kentell, MKK SWE C01:11.01
Anja Bøjesen, Næstved IF DEN A01:11.21
Johanna Feldtman, MKK SWE D01:12.22
Mette Friis-Olsen, USG DEN A01:13.00
Gudrun Ildstad, TS&LK NOR A-01:13.07
Susanne Metzsch, O.S.L.F. DEN D01:13.74
Jenni Svensson, MKK SWE A01:13.77
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E01:13.85
Heidi L. Thranum, Aalborg Svømmeklub DEN A-01:14.00
Maria Norberg, Kristianstads SLS SWE E01:14.00
Caroline Suhr, BIR-SIGMA DEN D01:14.00
Maria Fjallstein, USG DEN B01:14.00
Johanna Kara, Cetus FIN E01:14.14
Henriette S. Frederiksen, USG DEN A01:14.60
Hannah Gustafsson, MKK SWE A01:15.66
Ulrika Feldtman, MKK SWE D01:16.44
Britt-Marie Bjerkhager, SK Triton SWE D01:16.76
Kate Sørensen, GSK DEN F01:17.00
Trine Jensen, SSK DEN B01:19.35
Marina Perepelkina, Neva Stars RUS C01:19.95
Sanne Juel, Næstved IF DEN E01:20.00
Tine Bengtsson, Växjö SS SWE C01:20.55
Annika Svanberg, S77 Stenungsund SWE E01:20.80
Ulrika Balslev, Varberg SWE E01:20.86
Didde Haslund, ASS DEN A-01:21.00
Lea Lorentzen, USG DEN A-01:21.00
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-01:21.74
Karen T. Andersen, USG DEN B01:22.00
Katarina Hallerstedt, S77 Stenungsund SWE E01:24.24
Laura Vetter, HSG GER A-01:25.00
Pia Alexandersen, BIR-SIGMA DEN C01:25.00
Marie Dahlbom, Blå Sim&Ho SWE E01:25.00
Maria Rhodin, LSS SWE G01:25.20
Pia Vibe Petersen, Hermes DEN E01:26.00
Michelle Kjærsgaard, Næstved IF DEN D01:26.89
Bela Tiwari, AGF DEN D01:27.00
Dorette Wenzel, HSG GER A-01:27.00
Mona Klöfver, Växjö SS SWE G01:28.00
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B01:30.00
Anna Möller, Skuru Idrottsklubb SWE E01:34.00
Jaana Lattunen, Cetus FIN C01:35.00
Lene Dyrbak, Ringsted Svømme Klub DEN D01:35.00
Kirsi Uski-Aarnio, AUi FIN F01:36.55
Connie Wiuff, KSL DEN C01:37.00
Kaarina Markkula, Cetus FIN G01:38.58
Tanja Rosenberg Nielsen, USG DEN A-01:40.02
Randi Larsen, DSK NOR I01:40.30
Bente Sørensen, KSL DEN H01:43.70
Heli Paalosalo, PUS FIN J01:46.26
Maj-Britt Møller, USG DEN H01:58.30
Grethe Vang Nielsen, Odense Svømme Klub DEN H02:10.26
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL DNT    
Hanne Klausen, KSL DEN FNT    
Anette Philipsson, Linköpings Allmänna SS SWE ENT    
 
Event 21. 200m Backstroke, Men
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D02:08.66
Anders Borkmann, Aalborg Svømmeklub DEN B02:18.50
Henrik Cleverdal, HS SWE C02:20.00
Jon Kærsgaard, SSK DEN A02:22.02
Rune Solvang, USG DEN B02:30.00
Lenny Persson, SK RAN SWE B02:30.00
Andreas Lidholm, TSS SWE C02:30.00
Veijo Tolonen, Numkis FIN D02:32.53
Jannick Ajslev, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C02:36.40
Anders Haglund, TSK SWE F02:40.00
Karl Justh, Göteborg sim SWE F02:40.35
Peter Engström, Sim Team SWE G02:50.10
Ebbe Rasmussen, USG DEN H02:53.00
Martti Laajus, SiWa FIN G02:54.10
Morten Schanke, Masør NOR G02:57.97
Lennart Fritzon, SK Triton SWE D03:01.48
Jan Nielsen, Vordingborg DEN E03:12.00
Raimo Mauri Hiltunen, Poseidon FIN I03:21.57
Erik Skjoldstrup, Ringsted Svømme Klub DEN I03:49.80
Markku Nousiainen, KeUi FIN G05:33.11
Bo Toresäter, Elfsborg SWE INT    
 
Event 22. 200m Backstroke, Women
Rebecca Nilsen, LRK NOR A02:38.91
Lærke Dideriksen, Farum DEN A02:39.90
Christine Elingfors, Växjö SS SWE D02:56.51
Maria Rosander, Växjö SS SWE D02:57.85
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D03:05.21
Margit Ohlsson, Polisens IF SWE I03:05.25
Cornelia Voutat, Hermes DEN E03:25.00
Ulla Olin, USG DEN E03:25.50
Helle Rasmussen, Vordingborg DEN F03:30.00
Grethe Bendtsen, STT DEN L03:58.00
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
 
Section III: Saturday, 14:30
 
Event 23. 4x50m Medley, Men
USG Race Club, USG## DEN B01:45.00
Aalborg Masters A, Aalborg Svømmeklub## DEN A01:52.00
USG mænd A, USG## DEN A01:57.50
MKK B, MKK## SWE B01:57.87
ASS Teletubbies, ASS## DEN A-02:04.00
SK Triton Lag 1, SK Triton## SWE C02:04.03
SS04, SS04## SWE D02:05.00
Medley Herrer I Birkerød, BIR-SIGMA## DEN B02:05.00
Bask C, BASK## DEN C02:06.00
Sim Team Engelholm, Sim Team## SWE A-02:07.00
Agf 23 B, AGF## DEN B02:07.00
USG mænd D, USG## DEN D02:08.50
USG mænd C, USG## DEN C02:12.50
Neva Stars, Neva Stars## RUS E02:19.00
Helsingør Dude's, Helsingør## DEN B02:20.00
Agf 23 D, AGF## DEN D02:20.00
Herrer 240+ Gi40hermes, Hermes## DEN E02:20.00
Hellas, Hellas## SWE E02:21.12
Herr Kungsbacka SS, Kungsbacka SS## SWE D02:24.23
Medley Herrer 2 Birkerød, BIR-SIGMA## DEN D02:25.50
SK RAN, SK RAN## SWE F02:52.50
Cetus C, Cetus## FIN CNT    
 
Event 24. 4x50m Medley, Women
MKK B, MKK## SWE B02:08.20
KSLS, Kristianstads SLS## SWE B02:16.11
Næstved Women Power, Næstved IF## DEN C02:16.16
USG tøser, USG## DEN A-02:24.00
USG kvinder C, USG## DEN C02:25.00
Agf 24 B, AGF## DEN B02:25.00
USG kvinder A, USG## DEN A02:26.00
Dam Lag 1, Växjö SS## SWE C02:28.56
Damer 160+ Gi40hermes, Hermes## DEN C02:40.00
Helsingør Chicks, Helsingør## DEN C02:40.00
Damer 200+ Gi40hermes, Hermes## DEN D03:05.00
PUS, PUS## FIN E03:12.34
Cetus C, Cetus## FIN CNT    
Ksl Damer 2, KSL## DEN CNT    
 
Event 25. 4x50m Medley, Mix
USG yngre mix, USG## DEN A02:00.00
MKK B, MKK## SWE B02:00.21
MKK C, MKK## SWE C02:06.33
USG mellem mix, USG## DEN B02:08.00
Agf 25 B, AGF## DEN B02:10.00
ASS Teletubbies, ASS## DEN A-02:14.00
Medley Mix I Birkerød, BIR-SIGMA## DEN B02:15.25
S 77 Mix [160], S77 Stenungsund## SWE C02:17.69
ASS  Oldies, ASS## DEN C02:18.00
Agf 25 C, AGF## DEN C02:20.00
Sim Team Engelholm, Sim Team## SWE D02:25.00
Mix Kungsbacka SS, Kungsbacka SS## SWE C02:28.05
Helsingør Blend, Helsingør## DEN C02:30.00
Helsingør Unite, Helsingør## DEN C02:30.00
USG ældre mix, USG## DEN E02:45.00
SK Neptun, SK Neptun## SWE F03:26.29
Ksl Mix 1, KSL## DEN DNT    
 
Event 26. 200m Medley, Men
Jacob Lercke Skytte, BIR-SIGMA DEN A02:06.12
Steffen Skjødt, SSK DEN A-02:14.74
Hasse Nilsson, SK Laxen SWE D02:15.80
Janne Haapaniemi, KeUi FIN B02:17.09
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D02:17.19
Jon Kærsgaard, SSK DEN A02:19.95
Henrik Cleverdal, HS SWE C02:20.00
Anders Borkmann, Aalborg Svømmeklub DEN B02:21.70
Jan Boier, Hermes DEN A02:22.22
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D02:23.99
Henrik Pedersen, USG DEN E02:25.82
Rune Solvang, USG DEN B02:28.48
Jan Johansson, Cetus FIN E02:29.74
Christian Petersen, Næstved IF DEN D02:29.89
Casper Lygaard, Gentofte SK DEN C02:29.90
Lenny Persson, SK RAN SWE B02:30.00
Bjorn Harald Olstad, LSvK NOR C02:30.15
Ryan Provencher, Växjö SS SWE C02:33.86
Andreas Lidholm, TSS SWE C02:35.00
Lennart Fritzon, SK Triton SWE D02:35.63
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E02:35.91
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D02:37.09
Henrik Fjeldbo Hartmeier, AGF DEN D02:38.00
Henrik Egekvist, AGF DEN D02:38.00
Flemming Hermann, ASS DEN F02:41.50
Ahti Uusivuori, Cetus FIN F02:44.96
Bo Hyllested, Hermes DEN H02:45.00
Mats Örth, HS SWE G02:45.28
Henrik Holmberg, Kungsbacka SS SWE D02:46.43
Jess Brink, GSK DEN E02:49.00
Jörgen Tisell, SS04 SWE F02:49.45
Caspar Anker Storr, AGF DEN A02:50.00
Martti Laajus, SiWa FIN G02:53.32
Henrik Green, AGF DEN D03:00.00
Bjørn Von Ryberg, BIR-SIGMA DEN F03:02.50
Bosse Ljungberg, Hellas SWE I03:05.10
Lars Aagaard, Opnør DEN E03:12.34
Igor Andreev, Neva Stars RUS I03:12.40
John Erik Lindström, USA USA B03:19.78
Lauri Malk, Cetus FIN J03:29.53
Pertti Laaksonen, HU FIN I03:32.80
Hasse Lindstrom, SK Neptun SWE J03:55.50
 
Event 27. 200m Medley, Women
Anette Philipsson, Linköpings Allmänna SS SWE E02:33.05
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D02:33.76
Cecilia Kentell, MKK SWE C02:35.77
Anja Bøjesen, Næstved IF DEN A02:36.36
Frida Persson, SK RAN SWE A02:37.34
Lærke Dideriksen, Farum DEN A02:39.00
Sanne Otte, Farum DEN B02:39.00
Hannah Gustafsson, MKK SWE A02:40.44
Caroline Suhr, BIR-SIGMA DEN D02:42.50
Heidi L. Thranum, Aalborg Svømmeklub DEN A-02:45.00
Johanna Kara, Cetus FIN E02:46.58
Anna-Karin Josefson, Varberg SWE E02:46.67
Gudrun Ildstad, TS&LK NOR A-02:46.80
Trine Salling Gudnitz, USG DEN A-02:50.00
Sanne Juel, Næstved IF DEN E02:50.00
Britt-Marie Bjerkhager, SK Triton SWE D02:50.51
Pia Alexandersen, BIR-SIGMA DEN C03:00.00
Inger Linn Krogh Hansen, DSK NOR D03:00.00
Svetlana Kozlova, Neva Stars RUS E03:02.29
Tina D. Poulsen, Hermes DEN C03:03.00
Maria Rhodin, LSS SWE G03:07.20
Mia Finnemann Schultz, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN C03:15.84
Cornelia Voutat, Hermes DEN E03:25.00
Jaana Lattunen, Cetus FIN C03:30.00
Kirsti Kanerva, PUS FIN G03:40.00
Hilde Margrethe Hjertnes, BOM NOR F03:41.00
Annie Metzsch, Odense Svømme Klub DEN I03:43.62
Kirsi Uski-Aarnio, AUi FIN F03:50.00
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B04:00.00
Josephine Ramirez-Hedblom, Linköpings Allmänna SS SWE A-NT    
 
Event 28. 50m Backstroke, Men
Mark Vogel, Gentofte SK DEN D00:27.80
Dennis Graversen, USG DEN A00:29.00
Kris Kristensen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:29.50
Aleks Danmark, Aalborg Svømmeklub DEN B00:29.51
Kristian Qvistgaard, Aalborg Svømmeklub DEN A00:29.52
Peter Schultz, USG DEN C00:30.00
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C00:31.59
Karl Justh, Göteborg sim SWE F00:32.08
Veijo Tolonen, Numkis FIN D00:32.09
Juha Iivonen, LRU FIN F00:32.20
Richard Gimsér, Ystads SS SWE D00:32.57
Jens Sørensen, ASS DEN E00:33.00
Thomas G. Vestergaard, ASS DEN A-00:33.65
Martti Laajus, SiWa FIN G00:33.86
Flemming Hermann, ASS DEN F00:34.20
Peter Schmidt, GSK DEN B00:35.00
Peter Engström, Sim Team SWE G00:35.10
Ebbe Rasmussen, USG DEN H00:35.30
Yury Marenkov, KVSP - Lipetsk RUS I00:37.00
Jan Johansen, Hermes DEN J00:38.00
Bo Toresäter, Elfsborg SWE I00:39.04
Erik Forslund, Hellas SWE J00:39.55
Seppo Juhani Hytönen, Swimming FIN G00:39.60
Marko Lysmä, Cetus FIN E00:39.70
Lasse Ekdahl, VSS SWE G00:41.00
Anders Thule, Hørsholm DEN E00:42.00
Steen Elborne, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN F00:43.44
Lars Aagaard, Opnør DEN E00:43.89
Raimo Mauri Hiltunen, Poseidon FIN I00:44.88
Erik Skjoldstrup, Ringsted Svømme Klub DEN I00:46.32
Erik Pock, Vordingborg DEN K00:48.00
Allan Andersson, SK RAN SWE L00:55.00
Markku Nousiainen, KeUi FIN G01:01.69
 
Event 29. 50m Backstroke, Women
Anna-Marie Christiansen, Hermes DEN A-00:32.00
Maria Fjallstein, USG DEN B00:34.50
Nina Jørgensen, Gentofte SK DEN A00:34.50
Annika Svanberg, S77 Stenungsund SWE E00:35.73
Inger Riber, Helsingør DEN E00:36.00
Maria Rosander, Växjö SS SWE D00:36.04
Trine Jensen, SSK DEN B00:36.45
Sylvia Yang, USG DEN A00:36.50
Ulrika Feldtman, MKK SWE D00:36.55
Ulrika Balslev, Varberg SWE E00:36.59
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D00:36.84
Sanne Juel, Næstved IF DEN E00:37.00
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-00:37.97
Margit Ohlsson, Polisens IF SWE I00:38.10
Tine Bengtsson, Växjö SS SWE C00:38.49
Didde Haslund, ASS DEN A-00:39.00
Marie Dahlbom, Blå Sim&Ho SWE E00:39.90
Hanne Gosvig Ladegaard, Hørsholm DEN D00:42.00
Bela Tiwari, AGF DEN D00:42.00
Taina Tuulikki Miekka, PUS FIN F00:44.55
Grethe Bendtsen, STT DEN L00:45.00
Bente Sørensen, KSL DEN H00:48.39
Lisbeth Olsen, Odense Svømme Klub DEN F00:49.00
Helle Rasmussen, Vordingborg DEN F00:50.00
Hanne Klausen, KSL DEN F00:51.00
Maj-Britt Møller, USG DEN H00:54.10
Laila Larsen, Odense Svømme Klub DEN H01:12.00
Monica Ullmann, LSK NOR LNT    
Galina Nilsson, TSS SWE FNT    
 
Event 30. 50m Free, Men
Christer Koch Kvam, ØESK NOR A-00:23.31
Andreas Overbeck Petersen, USG DEN A00:23.70
Anders Kilen, USG DEN C00:23.70
Claus Lerche Iversen, BIR-SIGMA DEN B00:23.71
Ronnie Dalsgaard, USG DEN A00:23.73
Dan Magnus Skibrek, ØESK NOR A-00:23.76
Mark Saus, LSK DEN D00:23.80
Aleks Danmark, Aalborg Svømmeklub DEN B00:24.12
Vladimir Predkin, Neva Stars RUS D00:24.22
Jonas Korsholt, ASS DEN A-00:24.74
Jens Petter Loe, ØESK NOR A-00:24.79
Johan Bergendorff, USG DEN B00:25.00
Øyvind Nyhus, Molde SLK NOR D00:25.13
Henrik Jangvall, MKK SWE E00:25.40
Nils Rudolph, HSG GER E00:25.50
Anders Haglund, TSK SWE F00:25.90
Peter Christensen, KSK DEN E00:25.91
Tor Arne Pedersen, IL Varg NOR E00:26.00
Hans Martin Johansen, Helsingør DEN B00:26.00
Lars Winkler Pettersson, SS04 SWE C00:26.02
Petter Koch, Modum NOR B00:26.08
Weine Högberg, S77 Stenungsund SWE B00:26.09
Tim Olsen, USG DEN A00:26.17
Martin F Carlsen, Hermes DEN D00:26.20
Erik Røbech, LRK NOR E00:26.27
Anders Berg Jørgensen, USG DEN B00:26.40
Konstantin Bublikov, Neva Stars RUS F00:26.47
Lenny Persson, SK RAN SWE B00:26.50
Martin Hansen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:26.50
Torben Børsting, Vejen DEN D00:26.50
Pontus Mark, MKK SWE B00:26.66
Juha Iivonen, LRU FIN F00:26.70
Martin Andersen, Ringsted Svømme Klub DEN C00:26.71
Hans Palmqvist, Varberg SWE E00:26.80
Morten Hinnerup, USG DEN B00:26.80
Niels Jessen-Hansen, ASS DEN A-00:26.80
Anders Dalsgaard, BIR-SIGMA DEN D00:26.83
John Erik Lindström, USA USA B00:26.96
Johan Meurling, S77 Stenungsund SWE C00:26.99
Thomas Hansen, Odense Svømme Klub DEN C00:27.00
Leonard Bielicz, Göteborg sim SWE H00:27.00
Andreas Mortensen, BASK DEN A-00:27.03
Göran Eriksson, SK Triton SWE A00:27.05
Jonas Hallgren, USS SWE E00:27.10
Pelle Ømark, Hermes DEN A00:27.20
Michael Schacht, Hørsholm DEN D00:27.34
Veijo Tolonen, Numkis FIN D00:27.34
Jesper Lindstrøm Nielsen, ASS DEN A-00:27.50
Niels Troldborg, USG DEN B00:27.50
Jens Aage Pedersen, BASK DEN D00:27.50
Jarkko Tapani Myllymäki, TuUS FIN D00:27.58
Bjorn Harald Olstad, LSvK NOR C00:27.60
Yngve Walle, LRK NOR C00:27.66
Mika Meller, TuUS FIN D00:27.73
Lars Hennert, SS04 SWE F00:27.77
Mats J Larsson, Skuru Idrottsklubb SWE E00:27.92
Jan Farving, AGF DEN D00:28.00
Lars Dam Jensen, Helsingør DEN C00:28.00
Eddy Krage, Helsingør DEN D00:28.00
Peter Lundin, Kungsbacka SS SWE F00:28.08
Thomas Sønderskov, RgF Neptun DEN C00:28.09
Bosse Fogelberg, Hellas SWE F00:28.09
Daniel Gertmo, S77 Stenungsund SWE C00:28.33
Ulf Gabrielsson, SS04 SWE H00:28.38
Jan Råsø Rasmussen, BASK DEN E00:28.40
Ossi Ilveskoski, Cetus FIN C00:28.52
Erik Molander, Hellas SWE B00:28.56
Bjarke Dalslet, USG DEN B00:28.60
Jörgen Tisell, SS04 SWE F00:28.75
Marko Lysmä, Cetus FIN E00:28.75
Karl Justh, Göteborg sim SWE F00:28.78
Daniel Söderström, Kungsbacka SS SWE C00:28.80
Torbjorn Berger, MSK NOR F00:28.81
Svein Erik Nymo, Oslo Idrettslag NOR F00:28.87
Dan Liljeroth, SK Triton SWE F00:29.00
Christian Olsson, MKK SWE B00:29.00
Michael Rasmussen, Aalborg Svømmeklub DEN A00:29.00
Stefan Andersson, Blå Sim&Ho SWE G00:29.11
Kaj Hansen, GSK DEN C00:29.50
Frank Carstensen, Masør NOR G00:29.57
Oleg Petkau, Neva Stars RUS H00:29.67
Olav Ryan, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN H00:29.76
Peter Conrad Holgersen, BASK DEN D00:29.87
Mads Gjerløv, BIR-SIGMA DEN C00:29.90
Jess Brink, GSK DEN E00:30.00
Lars Aagaard, Opnør DEN E00:30.00
Anders Lunström, Sim Team SWE F00:30.00
Seppo Juhani Hytönen, Swimming FIN G00:30.30
Janne Forsberg, Hellas SWE C00:30.30
Lars Backlund, Kungsbacka SS SWE H00:30.39
Jahn O. Ruud, AGF DEN E00:30.50
Niclas Renman, Kungsbacka SS SWE E00:30.54
Jens Halgreen, Ringsted Svømme Klub DEN G00:30.78
Finn Bækgaard, STT DEN G00:30.80
Martin Pock, USG DEN D00:31.00
Steen Hasselbalch, Hørsholm DEN D00:31.00
Gerhard Deneken, KSL DEN E00:31.19
Lars Hällgren, Skuru Idrottsklubb SWE E00:31.45
Bo Toresäter, Elfsborg SWE I00:31.86
Eric Brandelius, VSS SWE H00:32.03
Finn Hyllested, Hermes DEN I00:32.16
Olle Burebo, Hellas SWE I00:32.23
Lauri Malk, Cetus FIN J00:32.24
Rafik Neuman, S.C. Pingviinit FIN H00:32.90
Lasse Ekdahl, VSS SWE G00:33.19
Kim Schilling Hansen, Hermes DEN E00:33.20
Erik Forslund, Hellas SWE J00:33.49
Lars Peder Haahr, BIR-SIGMA DEN F00:33.56
Jan Andersen, BIR-SIGMA DEN E00:34.77
Anders Backlund, Kungsbacka SS SWE I00:35.33
Matthew Blurton, AGF DEN E00:36.00
Roland Hellborg, SK RAN SWE I00:36.80
Mogens Halby, Roskilde DEN I00:37.10
Lennart Brock, SK RAN SWE K00:39.00
Davíð Eysteinn Sölvason, SH ISL G00:39.20
Markku Nousiainen, KeUi FIN G00:39.69
Matti Väätänen, Cetus FIN H00:41.22
Karl-Erik Malmberg, HU FIN I00:41.78
Mogens Jensen, KSL DEN J00:42.78
Otto Christensen, Vordingborg DEN J00:45.00
Michael Filus, KSL DEN HNT    
 
Event 31. 50m Free, Women
Anne Dalgaard, AGF DEN B00:27.50
Maria Norberg, Kristianstads SLS SWE E00:27.80
Louise Delani, Hermes DEN A00:27.94
Anette Philipsson, Linköpings Allmänna SS SWE E00:28.23
Henriette S. Frederiksen, USG DEN A00:28.40
Mia Jonsson, Kristianstads SLS SWE C00:28.54
Anna Hammar, Saltsjöbadens IF SWE D00:28.69
Anna Lohmann, MKK SWE C00:28.70
Johanna Feldtman, MKK SWE D00:28.77
Janne Urdal Thorstensen, Masør NOR E00:29.20
Nina Jørgensen, Gentofte SK DEN A00:29.50
Annette Petersen, LSK DEN A00:29.52
Susanne Metzsch, O.S.L.F. DEN D00:29.57
Ulrika Balslev, Varberg SWE E00:29.64
Trine Aa. Sekkesæter, ROMA NOR D00:29.95
Karin Elmberg, Kristianstads SLS SWE E00:30.00
Anna-Marie Christiansen, Hermes DEN A-00:30.00
Heidi L. Thranum, Aalborg Svømmeklub DEN A-00:30.00
Kristina Vasiliauskaite, Gentofte SK DEN B00:30.23
Ane Andersen, Søllerød Svømmeklub Snik DEN A-00:30.41
Madoka Christensen, Vordingborg DEN B00:30.41
Susanna Nörmark, MKK SWE B00:30.44
Marie Holmberg, Kungsbacka SS SWE D00:30.49
Katrine Høg Hansen, USG DEN A00:30.50
Tine Carstensen, Næstved IF DEN E00:30.50
Sisse Birk Wulff, USG DEN A00:31.00
Sanne Juel, Næstved IF DEN E00:31.00
Tenna Olin, USG DEN A-00:31.20
Maria Rosander, Växjö SS SWE D00:31.24
Rita Hauge, AGF DEN E00:31.40
Kate Sørensen, GSK DEN F00:31.50
Aino Slej, ASS DEN E00:31.50
Sidsel Homann, ASS DEN B00:31.50
Annika Svanberg, S77 Stenungsund SWE E00:31.57
Trine Jensen, SSK DEN B00:31.62
Christine Elingfors, Växjö SS SWE D00:31.80
Marie Dahlbom, Blå Sim&Ho SWE E00:31.90
Susanne Hansen, Vordingborg DEN C00:32.00
Lea Lorentzen, USG DEN A-00:32.00
Tine Ottosen, Helsingør DEN E00:32.00
Katri Vuori, KeUi FIN D00:32.02
Sofie Kirchhoff, USG DEN A00:32.30
Henriette S. Jørgensen, AGF DEN A-00:32.50
Anne Hinsch, Gentofte SK DEN A00:32.62
Pia Vibe Petersen, Hermes DEN E00:32.90
Maria Rhodin, LSS SWE G00:32.90
Camilla Haahr, USG DEN A00:33.00
Gina Berliner, Växjö SS SWE G00:33.38
Birgitta Appelfeldt Thylwe, Blå Sim&Ho SWE F00:33.44
Michelle Kjærsgaard, Næstved IF DEN D00:33.73
Karin Bergh, Landskrona SWE E00:34.14
Minna Aalto, Cetus FIN B00:34.40
Elisabeth Ketelsen, STT DEN I00:34.72
Hanne Klausen, KSL DEN F00:34.87
Camilla Kerrn, Helsingør DEN D00:35.00
Lotta Örne, Kungsbacka SS SWE F00:35.84
Maja Biering-Sørensen, USG DEN G00:36.00
Lea Bornstein, Allerød Svømmeklub SIGMA NS DEN A-00:36.00
Taina Tuulikki Miekka, PUS FIN F00:36.25
Kaarina Markkula, Cetus FIN G00:36.61
Kirsti Kanerva, PUS FIN G00:37.68
Randi Larsen, DSK NOR I00:37.80
Anna Möller, Skuru Idrottsklubb SWE E00:38.00
Isa Hennariika Pietilä, Octopus FIN B00:38.00
Lena Tronde, MKK SWE E00:38.44
Hanne Møller, Hermes DEN F00:38.50
Lisbeth Olsen, Odense Svømme Klub DEN F00:38.80
Heli Paalosalo, PUS FIN J00:39.43
Margareth Timossi, NKK SWE E00:39.50
Else Møller, Hermes DEN F00:39.70
Annah Helgadottir, Fjolnir ISL D00:40.66
Karin Stenström, Sim Team SWE H00:40.88
Bente Sørensen, KSL DEN H00:40.94
Pirkko Helena Siikarla, PUS FIN I00:42.17
Maj-Britt Møller, USG DEN H00:45.20
Lene Bolgan, Ringsted Svømme Klub DEN E00:46.41
Christina Madsen, Odense Svømme Klub DEN A00:50.45
Grethe Vang Nielsen, Odense Svømme Klub DEN H00:50.57
Annelise Madsen, Odense Svømme Klub DEN I00:54.14
Kirsten Haugaard, KSL DEN E00:55.23
Laila Larsen, Odense Svømme Klub DEN H00:57.00
Monica Ullmann, LSK NOR L00:57.82
Lis Knutzen, Gentofte SK DEN N01:08.50
Sarah Buckley, Fjolnir ISL ENT    
 
Event 32. 4x50m Free, Mix
USG yngre mix, USG## DEN A01:45.00
MKK B, MKK## SWE B01:48.66
Agf 32 B, AGF## DEN B01:50.00
MKK C, MKK## SWE C01:51.11
ASS Teletubbies, ASS## DEN A-01:54.00
SK Triton Lag 1, SK Triton## SWE C01:56.50
Agf 32 C, AGF## DEN C02:00.00
ASS  Oldies, ASS## DEN C02:00.00
S 77 Mix [160], S77 Stenungsund## SWE C02:02.61
Hørsholm Masters, Hørsholm## DEN A-02:03.00
Fri Mix I Birkerød, BIR-SIGMA## DEN B02:04.50
Mix Kungsbacka SS, Kungsbacka SS## SWE C02:05.05
Helsingør Unite, Helsingør## DEN C02:15.00
Helsingør Blend, Helsingør## DEN C02:15.00
USG ældre mix, USG## DEN E02:18.50
SK Neptun, SK Neptun## SWE F03:05.85
Cetus C2, Cetus## FIN CNT    
Ksl Mix 2, KSL## DEN ENT    
Cetus C1, Cetus## FIN CNT    
 

Organizers

USG Svømnin og Vandpolo Dansk Svømmeunion